Náš příběh

„Jsme partneři, kteří si bez jakýchkoliv profesních zkušeností stavějí dům svépomocí - levněji a bez průtahů. Pomáháme lidem, aby se i jejich sen o vlastním domě stal skutečností.“

Náš příběh aneb jak jsme se pustili do stavby domu svépomocí

Již brzy budeme žít v našem vysněném domě, který jsme si vlastnoručně postavili. Hrozně se těšíme, už teď cítíme, že tento dům má svou duši. Je prostě náš. Doslova každá jeho jednotlivá část nám prošla pod rukama.

Kromě toho, že nás celá stavba jako pár stmeluje a nesmírně baví (i když někdy máme také těžké chvilky), tak jsme už nyní ušetřili i velké množství peněz. Odpadly nám i mimo jiné starosti, zda nám ho nějaký řemeslník či firma "nezfušuje" či zda dodrží smluvený termín, takové příběhy jsme ze svého okolí slýchávali ze všech stran...

Neměli jsme na růžích ustláno...

Byly doby, kdy jsme si mysleli, že něco takového jako mít vlastní dům je pro nás absolutně nereálné.

Stavební firma nám náš skromný projekt (bez garáže) nacenila na 4,5 milionu korun, ale my v té době neměli ani našetřené peníze, ani vlastní pozemek… Navíc jeden z nás byl ve zkušební době a druhý pracoval jako OSVČ (a uplatňoval si daně paušálně), tudíž by nám v bance jen stěží půjčili.

Už jsme se skoro smiřovali s myšlenkou, že zkrátka budeme žít celý život v pronájmu v bytě a dávat pracně vydělané peníze na nájem, protože si stavbu vlastního domu zkrátka nemůžeme finančně dovolit.

Za svým snem jsme šli stůj co stůj

Nechtěli jsme se našeho snu však tak snadno vzdát. Začali jsme si zjišťovat, jak ušetřit náklady a jak co nejlevněji sehnat stavební pozemek. Povedlo se nám také sehnat šikovného finančního poradce a peněžní prostředky díky němu získat, i přes naši komplikovanou situaci - věděl jakou banku v našem případě zvolit. Štěstí nám také přálo při shánění pozemku, na který nám dala tip jedna stavební firma.

Peníze a pozemek jsme tedy měli, teď zbývalo ještě vymyslet, jak to udělat se stavbou samotnou. I když nám to okolí rozmlouvalo, rozhodli jsme se zkusit si dům postavit svépomocí, ačkoliv jsme s tím neměli žádné zkušenosti. Věděli jsme totiž, že nám to ušetří velkou část nákladů. Jako druh stavby jsme zvolili dřevostavbu.

Jako „cirkusáci“ v maringotce

Do doby, než náš domek dostavíme, bydlíme přímo na pozemku v maringotce, abychom už dále nemuseli platit za nájem. Marek také hned na počátku přerušil své podnikání, aby se stavbě mohl věnovat naplno. Po necelém půl roce stavby jsme také zjistili, že čekáme miminko, dům chceme dokončit ideálně než se nám Jindříšek narodí.

Kromě domu jsme se pustili i do garáže s dílnou

K našemu domu stavíme i zděnou garáž s dílnou, na té jsme se také činili...

V dubnu 2020 jsme se stavbou začali a od června 2021 bychom rádi v domě bydleli, protože už budeme tři. Zatím to vypadá, že se to podaří, tak nám držte palce. 🙂

Z naší cesty jsme vytvořili eBook

Během celého procesu procházíme řadou komplikací a musíme zdolávat nespočet překážek. Rozhodli jsme se proto sdílet své zkušenosti s ostatními lidmi, kteří by si také rádi splnili svůj sen a postavili si dům svépomocí, ale bojí se, že to nezvládnou ať už finančně, či fyzicky.
Sepsali jsme proto eBook XY, kde se čtenáři dozví jak co nejvíce ušetřit a podle čeho se v jednotlivých fázích rozhodovat. Krok po kroku jej provede celým procesem stavby - od prvopočátku, kdy je nápad jen v hlavě, až po finále, kdy už bude dům připravený k nastěhování. Díky němu budete mít jasno, že stavbu zvládnete. 🙂

  • V eBooku se dočtete:
    Jak při stavbě co nejvíce ušetřit
  • Podle čeho se v jednotlivých fázích stavby rozhodovat
  • Čeho se vyvarovat
  • Na co si dát pozor

Takto to vypadalo na našem pozemku před započetím stavby...

Vylévání základové desky

Konstrukce domu a naše maringotka 🙂

Zde dáváme tašky na střechu

Náš dům ještě před nahozením...

A tady i s fasádou :-)... (před natřením)

info@bydlenivevlastnim.cz